Короткий Гайд в Професію Бекенд Розробника в ІТ Eastern Peak
У нас є окрема стаття про те, чим відрізняються Frontend, Backend і Fullstack. Коли ти вводиш логін і пароль, натискаєш кнопку «Купити» або реєструєшся на сайті, кожна дія опрацьовується на сервері. Backend Developer пише і підтримує код, який виконує наші запити та повертає потрібні дані фронтенду, аби ми їх побачили. Знання деяких рішень та фреймворків з фронтенду може справді полегшити життя розробнику. Десять років тому Javascript був ніби темним виром — в ньому було страшно, незручно, панував хаос та шостий Internet Explorer. Але зараз є безліч фреймворків, вартих уваги бекендера — Vue.js, React, Node.js, адже вони зручні та стабільні.
Что делает backend-разработчик
Пізніше почати ходити і навчатися на спеціалізованих курсах по обраній мові програмування для backend розробки. IT компанії пропонують інтернатури і стажування”, – констатує PHP Developer компанії Ekreative Петро Кулибаба. Для початку потрібне базове розуміння алгоритмів, типів даних, а також як працює інтернет (HTTP, REST). Бекенд – це серверна частина програми, яка обробляє запити від клієнтської частини, виконує бізнес-логіку та управляє базами даних та іншими зовнішніми системами.
Чим займаються backend-розробники
- Це, можна сказати, “мізки” веб-додатка, його внутрішній механізм, який працює в тіні та виконує безліч важливих завдань.
- “У світі розробки нічого не стоїть на місці, з’являються нові фреймворки, нові підходи до розробки.
- Із обов’язків на цьому рівні можуть бути такі завдання як розробка окремої значної частини програмного інтерфейсу (наприклад сервіс по авторизації) та обов’язковим є знання модульного тестування.
- Нижче представлено зручну табличку, щоб можна було легко зрозуміти і запам’ятати основні відмінності.
- Можна розвиватися і в суміжних сферах, якщо Back-end розробнику набридне займатися виключно бекендом.
Back-end розробник повинен знати серверні мови програмування, такі як PHP, Python, Ruby, Java, Perl, Node JS (програмні платформи). Додатково до Node JS спеціалісту корисно буде вивчити Express (бібліотеку для взаємодії платформи Node JS з сервером) і Mongo DB (базу даних для отримання та зберігання інформації). Додатково застосовуються фреймворки Symfony, Codeigniter, Yii, Zend Framework, Kohana тощо. Так, бекенд розробник можливо бути як frontend, так і backend-розробником одночасно.
Навички та знання
- Важливо розуміти, що зарплата залежить від рівня веб-девелопера, скілів, а також досвіду роботи.
- Для ефективної роботи бекенд розробника необхідні глибокі знання мов програмування як Java, Python чи Node.js, розуміння роботи баз даних, SQL та NoSQL, а також основи алгоритмів та структур даних.
- Приміром, якщо ви заповнюєте авторизацію на сайті, то після натиснення кнопки авторизації frontend закінчується і починається backend.
- Інакше цей міст/будівля не будуть безпечними, і не впораються із завданнями, для яких їх будували.
- Одночасно зріс попит на послуги кваліфікованих фахівців, яким під силу з’єднати між собою окремі частини в цілісну конфігурацію, не вдаючись до написання коду.
Працюю майже за фахом (закінчив НАУ за спеціальністю «автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»), але вважаю себе самоуком. Почав самостійно вивчати програмування ще в одинадцятому класі. Потім вступив у виш на відповідну спеціальність, але не полишало відчуття, що ми займаємося чимось, що не принесе корисних для професії знань. З іншого боку, буває, що людина запустила сервіс з MongoDB базою даних і за кілька місяців звільнилася, а в команді дивляться продакшн-конфігурацію, та ніхто не знає, як отримати до неї доступ.
Необхідні навички та знання
Фронтенд-розробники займаються створенням HTML, CSS та JavaScript коду, який працює у браузері та відображає дані для користувача. Вони також використовують фреймворки та бібліотеки React, Vue.js, Angular для прискорення розробки та підвищення продуктивності програми. У контексті бекенд розробки, Україна стоїть перед унікальними викликами, які вимагають специфічних рішень. Розробники повинні враховувати місцеві економічні тенденції та вимоги ринку, адаптуючи технології під потреби українських користувачів. Це означає не тільки використання глобальних інновацій, але і розробку вітчизняних систем, здатних конкурувати на міжнародній арені.
Це дасть вам більшу гнучкість і можливість створювати унікальні та просунуті веб-рішення. “Якщо ви завжди шукаєте щось новеньке та захоплюєтесь новими технологіями, то conversational chatbot development – це те, що треба. Цей напрямок дуже швидко розвивається і у вас не буде часу сумувати. Перевага та недолік цієї сфери – це швидкість її розвитку. Це не величезні ентерпрайз проекти, на яких буде 200+ https://wizardsdev.com/ розробників.
Где научиться
- Тому під час вибору команди розробників, приділяйте увагу стеку технологій, з якими вони мають справу, і відповідності їхньої експертизи завданням, які необхідно вирішити для вашого бізнесу.
- Книги забезпечують глибше розуміння мови та надають практичні поради.
- У цьому сфера IT перебуває у постійному розвитку, тому спектр завдань, із якими можуть впоратися сучасні розробники, значно збільшився.
- Популярні мови для backend-розробки включають Python, Java, Ruby, Node.js, PHP та інші.
- Перевага та недолік цієї сфери – це швидкість її розвитку.
Найчастіше над таким проектом працює не більше 20 людей, новий функціонал швидко проходить шлях від ідеї до продакшину”, – каже Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев. “Бек-енд розробник – це фахівець, який займається програмно-адміністративною частиною веб-додатку, внутрішнім змістом системи, серверними технологіями – базою даних, архітектурою, програмною логікою. Тобто тією частиною, яка є невидимою звичайному користувачеві інтернету”, – пояснює PHP Developer компанії Default Value Ігор Собченко. Зв’яжіться з нами для того, щоб обговорити ваш проєкт і знайти формулу співпраці, за якої проєкт буде реалізовано з потрібним рівнем якості в строки, які вам необхідні. І ми з радістю проконсультуємо вас з потрібних питань, пов’язаних з розробкою програмного забезпечення, і бекенд-розробкою. На прикладі інтернет-магазину, у базі даних зберігається вся інформація про товари (вартість, наявність, описи тощо), дані про доступні способи оплати і доставки, дані користувачів тощо.
- У світі веб-розробки є також Full-Stack розробники, які вміють і фронтенд, і бекенд.
- Крім того, сьогодні є безліч можливостей для вивчення веб-розробки самостійно.
- Якщо є, то користувач отримує позитивну відповідь і входить до системи.
- Якщо Frontend-програмісти створюють інтерфейс, з яким безпосередньо взаємодіють користувачі, то Backend-розробники займаються «движком» сайту або його «серцем».
Back-end розробник це людина, яка займається створенням та підтримкою технологій які є прихованими від очей користувача, тобто знаходяться поза його браузером і комп’ютером, на «бек енді». Після цього він звертається до бази даних із запитом на отримання товарів по конкретній категорії. База даних шукає серед усіх товарів приналежних до цієї категорії та повертає їх на бек-енд , а бек-енд повертає їх на фронтенд вже в узгодженому форматі. Back-end розробник – це людина, яка займається створенням та підтримкою технологій, які є прихованими від очей користувача, тобто знаходяться поза його браузером і комп’ютером, на «бек енді».
Читання новин, перегляд відео, онлайн ігри – все, що ми бачимо на екрані телефону, комп’ютера – це фронт-енд, а за його “невидиму” частину відповідає бек-енд. Cherkasy IT Cluster разом із місцевими ІТ компаніями продовжує спецпроект, спрямований на наближення ІТ середовища до життя міста. У ньому ми пояснюємо простими словами, які можливості має ІТ галузь, які професії в ній є та які мінімальні знання потрібно мати для входження у індустрію. Але складність у тому, що потрібно налагодити синхронну роботу всього механізму. Це hard skills (технічні знання) кожного розробника бекенда. Також необхідно бути ініціативним і вміти відстоювати свої думки.